Urydynox – środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Urydynox jest to preparat stosowany w bólach kręgosłupa, nerwobólach, w celu dostarczenia odpowiednich substancji odżywczych wspomagających procesy odbudowy uszkodzonych nerwów. Wskazany jest do stosowania przy: bólach szyi i kręgosłupa które promieniują aż do ramion, rwie kulszowej, dyskopatii, bólach „korzonków”, nerwobólach, nadwyrężeniach i kontuzjach sportowych.

Innowacyjna formuła, szeroki spektrum działania.

Głównym składnikiem preparatu Urydynox jest monofosforan urydyny, czynnik odżywczy, który musi być dostarczony do uszkodzonych nerwów tak by ich struktury mogły zostać odbudowane. Kompleks witamin z grupy B oraz kwas foliowy odgrywają jedną z najważniejszych zadań w funkcjonowaniu tkanki nerwowej i usprawniają jej działanie,. Ponadto witaminy z grupy B przyczyniają się do redukcji stresu i przyśpiesza wchłanianie magnezu z pokarmu.

Dawkowanie leku urydynox następuje przez doustne przyjmowanie 1 kapsułki dziennie i popicie jej odpowiednią ilością wody.

Skład

Sól sodowa kwasu urydyno 5-monofosforanowego, witamina B12 (cyjanokobalamina), witamina B1 (monoazotan tiaminy), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), kwas foliowy, substancja żelująca: żelatyna, substancja utrzymująca wilgotność: gliceryna, olej sojowy, stabilizator: wosk pszczeli, emulgator: lecytyna sojowa, barwniki: czerwony tlenek żelaza, żółty tlenek żelaza, dwutlenek tytanu.

Właściwości

Głównym składnikiem preparatu Urydynox jest monofosforan urydyny, składnik odżywczy, który musi być dostarczony do uszkodzonych nerwów tak, aby ich struktury mogły zostać odbudowane (odpowiada on za czynności naprawcze). Kompleks witamin z grupy B oraz kwas foliowy odgrywają ważną rolą w funkcjonowaniu tkanki nerwowej i usprawniają jej działanie. Ponadto witaminy z grupy B przyczyniają się do redukcji stresu oksydacyjnego.

Przeciwwskazania do stosowania produktu:

  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
  • Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.
  • Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.
  • Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.
  • Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.